Trwają place na planie nowych odcinków serialu Ranczo. Jak podaje Super Express scenarzyści mocno namieszają w życiu naszych ulubionych bohaterów.
Wójt został senatorem. Od razu popełni gafę, która zostanie mocno nagłośniona w internecie. Ale z pewnością nie oznacza końca jego politycznej kariery… a wręcz przeciwnie. Kozioł stanie się bohaterem, o którego będą się “bić” ugrupowania polityczne. Jego prawą ręką jest nadal Czerepach - więc wszystko się może zdarzyć.

Lucy nadal jest wójtem. Tym razem będzie jej pomagać Więcławski. Wspólnie postarają się podjąć próbę aktywizacji bezrobotnych kobiet w Wilkowyjach. Ich czyny zakończą się strajkiem i pikietą przed Urzędem - czyli kolejne kłopoty.

Solejukowa będzie zdawać maturę, a jej mąż zostanie świadkiem koronnym!

Pojawi się były narzeczony Franceski - ukochanej polonisty, a wraz z nim po raz kolejny - wątek mafii.

Wioletka będzie oczekiwać narodzin potomka przy okazji okaże się zazdrosną zołzą (najbardziej o policjantkę Francescę).  Duda i Klaudia nadal są razem, a i Kingę dopadnie strzała amora.

Kusy będzie przygotowywał przewrót w oświacie: “Rewolucja ma na celu udowodnienie, że system szkolnictwa w naszym kraju produkuje zupełnie bezproduktywnych, pozbawionych inwencji własnej absolwentów. Niestety, z czasem wiadomość o nowatorskich działaniach w Wilkowyjach dociera do centralnych władz oświatowych, co staje się przyczyną nowej wojny, na dużo większą skalę.”

Zdjęcia potrwają do grudnia 2011, a nowe odcinki zobaczymy w wiosennej ramówce TVP.