Wspaniałe Stulecie – Długi w Haremie – streszczenia

Premiera od 19 października 2015.
Co wydarzy się w nadchodzących odcinkach?

195
Książę Mustafa dowiaduje się, że piękna genuenka Gabriela, która nazbyt często odwiedza go w pałacu, nie ma wcale czystych zamiarów. Okazuje się, że kobieta poszukuje porwanej przez Turków siostry, którą okazuje się pałacowa służąca Rümeysa. Sułtanka Esmahan nie chce wyjawić, co się wydarzyło w haremie miedzy nią i Mihrimah. W haremie pojawiają się problemy finansowe. Hürrem postanawia zaciągnąć dług, żeby wypłacić wynagrodzenia służbie. Serial obyczajowy, kostiumowy,

196
Siostra Gabrieli Rümeysa nie chce wyjeżdżać z pałacu. Postanawia zostać faworytą księcia Mustafy. Flota Świętej Ligi rusza w kierunku Prevezy, by walczyć z flotą osmańską, którą dowodzi sam Barbarossa. Sümbül aga, który przewozi złoto na wypłaty dla haremu, zostaje napadnięty, a pieniądze skradzione. Tymaczasem sułtanka Şah pojawia się w seraju z własnym złotem.

197
Książę Mustafa na wieść o powtarzających się atakach na tureckie statki, postanawia otworzyć stocznię w Alaiye. O swym postanowieniu informuje listownie sułtana, lecz nie czeka na jego zgodę. Mahidevran martwi się, że jej syn nie ma nałożnicy, która mogłaby urodzić jej wnuka. Barbarossa zwycięża w bitwie pod Prevezą.

198
Sułtanka Hürrem po raz kolejny zadłuża się, by wypłacić wynagrodzenia w haremie. Tym razem pożycza pieniądze od pewnej Wenecjanki pod zastaw jednej z parceli, którą otrzymała od sułtana. Niestety, list dłużny, który oddaje kobiecie, wpada w niewłaściwe ręce. Hürrem domyśla się, że wszystko zostało zaaranżowane przez sułtankę Şah. Rümeysa wciąż bezskutecznie próbuje uwieść księcia Mustafę. Sułtanka Şah wyrusza na spotkanie z sułtanem, by opowiedzieć mu o długu Hürrem. Żona sułtana postanawia zorganizować atak na powóz jego siostry, aby odzyskać list dłużny, który jest jedynym dowodem w sprawie.

199
Sułtanka Hatice każe śledzić Nigar – w poszukiwaniu grobu zamordowanego Ibrahima paszy. Jeden z kupców prosi księcia Mustafę, by pomógł uratować jego syna, którego porwali korsarze. Książę postanawia wypłynąć na morze, mimo surowego zakazu sułtana. Sułtanka Şah zostaje napadnięta w drodze do sułtana. Mimo to udaje jej się opowiedzieć władcy o długu i intrydze Hürrem. Rozgniewany Sulejman wzywa żonę do Edirne i postanawia ją ukarać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *