Wspaniałe Stulecie – oblężenie Korfu i intrygi w pałacu – streszczenia odcinków

Poniżej opis odcinków od 21 września 2015.
Co wydarzy się u bohaterów?

176
Nigar donosi Hürrem, że Rüstem pasza przeszedł na stronę sułtanki Szach. Nigar ma nadzieję, że sułtanka pomoże jej odnaleźć córkę. Do Konstantynopola przyjeżdża Bali bej dziecięca miłość sułtanki Mihrimah. Dawne sentymenty odżywają. Fahriye próbuje zabić Hürrem w hamamie. Zamroczona sułtanka nie wie, kto ją zaatakował. Jest przekonana, że to właśnie Fahriye zawdzięcza życie.

177
Sułtanka Szach dowiaduje się o próbie zabicia Hürrem. Sułtan osobiście prowadzi śledztwo w sprawie zamachu na swoją ukochaną. Tymczasem Hürrem przyjmuje Fahriye na służbę. Watykan coraz bardziej obawia się ataku Turków na Europę. Do Konstantynopola trafia zamachowiec, który ma zabić sułtana. Sulejman, domyślając się, że za atakiem na Hürrem stoi jego siostra, każe odesłać ją wraz z dziećmi do Manisy.

178
Na targu dochodzi do nieudanego zamachu na sułtana. Sułtanka Szach przeprowadza się do pałacu swojej siostry, która razem z dziećmi musiała wyjechać do Manisy. Sułtan wyrusza na wojnę. Zgodnie z jego decyzją najstarszy z książąt Mustafa, nie bierze udziału w wyprawie. Ojciec nie przydziela mu również żadnego stanowiska w stolicy.

179
Przerażona Hürrem dowiaduje się, że sułtan został ranny w zasadzce, a książę Mustafa wraz z armią wyruszył na stolicę. Sułtanka Szach chce zabrać Hürrem dzieci, aby chronić je przed śmiercią z ręki brata. Nigar sugeruje, aby Hürrem uprzedziła Mustafę i intronizowała swojego najmłodszego syna Bajazyda, który pozostał w pałacu. Wkrótce przychodzą wieści od sułtana.

180
Mihrimah nie może zrozumieć, dlaczego sułtanka Szach uknuła intrygę przeciwko jej matce. Tymczasem Hatice w Manisie nawiązuje kontakt z kobietą, która zajmuje się rzucaniem klątw. Sułtanka Szach każe przywieźć do siebie osobiste przedmioty po zmarłym Ibrahimie paszy. Hatice postanawia wrócić do Konstantynopola. Statki weneckie atakują osmańską flotę na Morzu Śródziemnym. Sulejman postanawia przystąpić do oblężenia Korfu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *