Wspaniałe stulecie – Śmierć jednego z głównych bohaterów! streszczenia

Premiera od 14 września 2015.

171

Sułtan wspomina występki Ibrahima paszy. Mihrimah zaprzyjaźnia się z sułtanką Esmahan, która adoruje księcia Mehmeta. Sulejman zaprasza wielkiego wezyra na wieczerzę. Po posiłku każe Ibrahimowi zostać na noc. Przysłani przez władcę kaci duszą wielkiego wezyra podczas snu.

172

Hatice rozpacza po śmierci męża. Nie może wybaczyć bratu, że podjął tak okrutną decyzję i o wszystko obwinia Hürrem. Na stanowisko wielkiego wezyra sułtan mianuje wspierającego Hürrem Ayas paszę. Trwają przygotowania do wyprawy na Italię. Nasuh, w obawie o życie nieślubnej córki Ibrahima, w sekrecie odsyła dziewczynkę do rodziny zamordowanego paszy.

173

Sułtanka Hürrem stara się wprowadzić do sułtańskiej rady swoich popleczników. Jednym z nich jest Rüstem pasza. Kobieta obiecuje mu nominację na stanowisko jednego z wezyrów. Książę Mustafa nie może zrozumieć decyzji ojca, który kazał zabić Ibrahima paszę. Hatice wciąż nie może dojść do siebie po śmierci męża. Mahideveran oskarża Hürrem o śmierć jej jedynego wnuka.

174

Rüstem pasza zostaje mianowany gubernatorem prowincji Teke, a wezyrem i członkiem sułtańskiego dywanu, ku niezadowoleniu Hürrem, zostaje Lütfü pasza, mąż sułtanki Szach. Na rozkaz sułtana słudzy niszczą rzeźby stojące w ogrodzie Ibrahima paszy. Do seraju trafia Fahriye hatun, dawniej Diana, wierna służąca sułtanki Mahidevran. Jej misją jest pozbycie się Hürrem.

175

Hürrem organizuje w haremie zabawę, mimo że czas żałoby po Ibrahimie jeszcze nie minął. Hatice postanawia donieść o tym sułtanowi. Mihrimah w tajemnicy spotyka się z poetą Yahyą. Sułtanka Szach każe śledzić Nigar. Dzięki temu poznaje miejsce ukrycia grobu Ibrahima paszy. Książę Mehmet jest rozczarowany wieścią, że sułtan zrezygnował z wysłania go do jednej z prowincji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *