Wspaniałe Stulecie – streszczenia odcinków (wrzesień 2015)

Serial do ramówki wraca 31 sierpnia 2015.
Poniżej wydarzenia z pierwszego tygodnia po powrocie.

161
Sułtan traci przytomność. Okazuje się, że został otruty. Hürrem oskarża o to Ibrahima paszę. Syn Afife Yahya, Efendi, ratuje sułtanowi życie. Tymczasem Mahidevran obawia się, że Hürrem zamierza zabić księcia Mustafę, by w przyszłości jej synowie nie mieli konkurenta do tronu.

162
Do pałacu księcia Mustafy w Manisie przychodzi handlarka, która okazuje się dostarczycielką listów dla szpiega sułtanki Hürrem. Mahidevran próbuje schwytać szpiega, który ukrywa się w pałacu. Podejrzenie pada na Dianę. Syn sędziego Ebuussuda trafia do lochu. Sułtan odwiedza Yahyę Efendiego z prośbą, by ten wyjaśnił mu znaczenie snu z udziałem Mustafy i Ibrahima. Hürrem proponuje Ibrahimowi zawieszenie broni. Chce się z nim spotkać w odludnym miejscu. Ibrahim przyjmuje zaproszenie.

163
Ibrahim pasza zostaje napadnięty przez grupę zamaskowanych zbójów. Diana oskarża Gülizar o szpiegostwo na rzecz Hürrem. Książę postanawia stracić Dianę, a Gülizar wypędzić z pałacu.

164
Francuscy posłowie są pod wrażeniem systemu prawnego w Imperium Osmańskim. Ibrahim pasza potajemnie zabiera księcia Mehmeta na przejażdżkę i inscenizuje jego śmierć. Zrozpaczona Hürrem szuka syna. Gülizar próbuje zamordować księcia Mustafę, ale Diana w ostatniej chwili ratuje księciu życie.

165
Nadchodzi ramadan – miesiąc religijnego postu. Książę Mustafa przysyła do pałacu Gülizar schwytaną na próbie zamachu. Dziewczyna przyznała się, że działa na rzecz Hürrem, ale w rozmowie z sułtanem niespodziewanie oskarża o wszystko Ibrahima. Sułtanka Mihrimah po raz kolejny ukradkiem spotyka się z Yahyą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *