Wspaniałe stulecie – Tragiczny wypadek w haremie i wojna z Habsburgami – streszczenia

Premiera od 12 października 2015.

191
Książę Mustafa, zamiast wykonać wyrok na Piri paszy, przeprowadza własne śledztwo i wbrew rozkazowi sułtana daruje mu życie. Wysyła do sułtana głowę innego gubernatora, który przeciwko niemu spiskował. Mihrimah wciąż stara się uwieść Bali beja. Po haremie zaczynają krążyć plotki o Bali beju i sułtance Esmahan. Ku rozpaczy Mihrimah, matka Esmahan – sułtanka Şah – postanawia, że para się pobierze. Sułtan postanawia po raz kolejny wyruszyć na wojnę z Habsburgami.

192
Hürrem próbuje wybić Mihrimah z głowy marzenia o Bali beju. Wszyscy obawiają się, że zmuszona do zamążpójścia Hatice popełni samobójstwo. Jej przyszły mąż, Hüsrev pasza, zostaje mianowany wezyrem. Sułtan podejrzewa, że książę Mustafa zbuntował się przeciwko niemu, nie wykonując egzekucji na Piri paszy i wzywa syna do stolicy.

193
Mustafa wyjaśnia sułtanowi powody swojej decyzji. Sułtan wybacza mu, lecz na czas wojny każe mu zostać w kraju. Mihrimah upokarza sułtankę Esmahan, zakochaną w księciu Mehmecie. Papież robi wszystko, by król Francji zawarł przymierze z Karolem Habsburgiem. Bajazyd buntuje się przeciwko decyzji sułtana, który po raz kolejny nie zabiera go ze sobą na wojnę. Sułtan nie zgadza się na ślub Bali beja z Esmahan.

194
Sułtan Sulejman wyrusza na wojnę z Habsburgami. Karol V ma zamiar zaatakować Konstantynopol. Tymczasem w stolicy imperium rozpoczyna się budowa meczetu sułtanki Hürrem. Książę Bajazyd znika z pałacu. W przebraniu dołącza do zastępu janczarów i wyrusza na wojnę. Mihrimah walczy z Esmahan. W hamamie dochodzi do tragicznego wypadku. Sułtanka Şah postanawia raz na zawsze pozbyć się Hürrem.

195
Książę Mustafa dowiaduje się, że piękna genuenka Gabriela, która nazbyt często odwiedza go w pałacu, nie ma wcale czystych zamiarów. Okazuje się, że kobieta poszukuje porwanej przez Turków siostry, którą okazuje się pałacowa służąca Rümeysa. Sułtanka Esmahan nie chce wyjawić, co się wydarzyło w haremie miedzy nią i Mihrimah. W haremie pojawiają się problemy finansowe. Hürrem postanawia zaciągnąć dług, żeby wypłacić wynagrodzenia służbie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *