Premiera 7-11 wrzesień 2015.
Poniżej kolejna porcja streszczeń.


166
Książę Sulejman zaczyna chorować na czarną ospę. Sułtan ogłasza specjalny edykt w sprawie święta ramadanu. Mihrimah namawia brata, by zmusił swoją nałożnicę do przerwania ciąży. Ibrahim pasza snuje plany ataku na Rzym. Mehmet dowiaduje się o sekretnych spotkaniach Mihrimah z Yahyą.

167
Do pałacu przyjeżdża siostra sułtanki Hatice, sułtanka Şah Huban. Hatice ma nadzieję, że siostra wesprze ją w walce z Hürrem. Po odwiedzinach w meczecie Ibrahim skazuje na śmierć jednego z prowokatorów, co wzbudza zamieszki w mieście. Rüstem aga wyjeżdża z Konstantynopola, by objąć rządy nad prowincją Teke.

168
Nigar rozstaje się z córką i wyznaje miłość Ibrahimowi. Hürrem mówi sułtance Szach o nieślubnym dziecku Ibrahima paszy. Hatice nie może wybaczyć sułtanowi, że kazał stanąć Ibrahimowi przed sądem wraz z człowiekiem, który go obraził. Mustafa dowiaduje się, że jedna z jego nałożnic jest w ciąży.

169
Hürrem każe wypędzić Kiraz agę z haremu. Sułtan radzi się sędziego Ebussuuda, jak ma postąpić z Ibrahimem paszą, który zachowuje się, jakby sam był władcą. Książę Mehmet dowiaduje się, że Mihrimah podstępem doprowadziła do tego, by Nurbahar straciła dziecko.

170
Ibrahim pasza prosi sułtankę Szach o wsparcie w wojnie z Hürrem. Tymczasem Hürrem dowiaduje się o miłości, którą niegdyś Szach darzyła wielkiego wezyra. Mehmet nie może wybaczyć matce, że kazała wygnać z seraju Nurbahar. Ebuussud efendi podpowiada sułtanowi, w jaki sposób powinien się pozbyć człowieka, którego objął ochroną, nie łamiąc danej wcześniej obietnicy. Do seraju przyjeżdża Esmahan, córka sułtanki Szach.