Wspaniałe stulecie – wojna pomiędzy Hurrem i Ibrahimem

Premiera 7-11 wrzesień 2015.
Poniżej kolejna porcja streszczeń.


166
Książę Sulejman zaczyna chorować na czarną ospę. Sułtan ogłasza specjalny edykt w sprawie święta ramadanu. Mihrimah namawia brata, by zmusił swoją nałożnicę do przerwania ciąży. Ibrahim pasza snuje plany ataku na Rzym. Mehmet dowiaduje się o sekretnych spotkaniach Mihrimah z Yahyą.

167
Do pałacu przyjeżdża siostra sułtanki Hatice, sułtanka Şah Huban. Hatice ma nadzieję, że siostra wesprze ją w walce z Hürrem. Po odwiedzinach w meczecie Ibrahim skazuje na śmierć jednego z prowokatorów, co wzbudza zamieszki w mieście. Rüstem aga wyjeżdża z Konstantynopola, by objąć rządy nad prowincją Teke.

168
Nigar rozstaje się z córką i wyznaje miłość Ibrahimowi. Hürrem mówi sułtance Szach o nieślubnym dziecku Ibrahima paszy. Hatice nie może wybaczyć sułtanowi, że kazał stanąć Ibrahimowi przed sądem wraz z człowiekiem, który go obraził. Mustafa dowiaduje się, że jedna z jego nałożnic jest w ciąży.

169
Hürrem każe wypędzić Kiraz agę z haremu. Sułtan radzi się sędziego Ebussuuda, jak ma postąpić z Ibrahimem paszą, który zachowuje się, jakby sam był władcą. Książę Mehmet dowiaduje się, że Mihrimah podstępem doprowadziła do tego, by Nurbahar straciła dziecko.

170
Ibrahim pasza prosi sułtankę Szach o wsparcie w wojnie z Hürrem. Tymczasem Hürrem dowiaduje się o miłości, którą niegdyś Szach darzyła wielkiego wezyra. Mehmet nie może wybaczyć matce, że kazała wygnać z seraju Nurbahar. Ebuussud efendi podpowiada sułtanowi, w jaki sposób powinien się pozbyć człowieka, którego objął ochroną, nie łamiąc danej wcześniej obietnicy. Do seraju przyjeżdża Esmahan, córka sułtanki Szach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *