Wszyscy chcą pomóc Mariannie – po odcinkach 6 i 7

Kolejne odcinki za nami. Prapremiera z uwagi na Poniedziałek Wielkanocny została przesunięta.

Po ostatnich odcinkach „Sama słodycz” była ostatnim serialem, który miałam ochotę oglądać. Wieczna pogoń na Stasiem znużyła mnie doszczętnie.
Jednak w nowych epizodach akcja posunęła się odrobinę do przodu (przynajmniej w relacjach ojca z dzieckiem) i pojawili się bohaterowie na których warto zwrócić uwagę.
Oczywiście wyleję też sporo zażaleń 😉

W odcinku 6 na uwagę zasługują rozmowy ojca z synem. Było dużo lepiej i gra aktorska młodego człowieka zdecydowanie się poprawiła – chociaż jeszcze daleko mu do ideału.
Lodowisko, ojcowskie wyznanie miłości, dobieranie ubrań i stylizacja tatusia – na plus.
Nie rozumiem po co wprowadzano wątek policjantki Kasi. Kobieta niczego nie zmieniła w życiu Fryderyka. Natomiast wielkie brawa za Janinkę – dla przyjaciół „Dżanet”.
Agnieszka Sienkiewicz w roli zwariowanej trzpiotki – idiotki znakomita. Sceny z jej udziałem, które trwały zaledwie kilka minut były najlepszymi w odcinku.

Ola po raz kolejny zamieszkała z ojcem. Po pokazie mody (nota bene nie mam pojęcia po co oprócz product placement ten wątek był wałkowany od kilku tygodni) Marianka została zabrana przez Patrycję i Wiktora (oczywiście ze Stasiem i Fryderykiem) w odwiedziny do córeczki.
Patrycja pokazała Tadeuszowi „pazurki” i zaimponowała Stasiowi swoją postawą. Obiecała pomoc i adwokata.

Odcinek lepszy niż poprzednie + Janinka.
3 bobry ( w skali „Samej słodyczy”).

7

Po pierwsze – pytanie, które nasuwało mi się przez cały odcinek. Wszyscy chcą komuś zaimponować przez pomoc Mariannie, ale nikt z grupy nie wspomniał o wynajęciu dobrego prawnika, który konkretnie specjalizuje się w sprawach rodzinnych.
Cały czas wspominano jedynie znajomego Wiktora, który być może „się podejmie”.

Przecież poza zainteresowaną – Marianną, która ewidentnie nie może sobie finansowo pozwolić na pomoc mecenasa, wszyscy jej nowi „przyjaciele” to bardzo zamożni ludzie! Patrycja, Wiktor, a przede wszystkim Fryderyk mają dostęp do naprawdę dużych pieniędzy.
Podejrzewam, że wynajęcie adwokata nie zrujnowałoby nikogo z tej trójki, nie mówiąc o tym, że mogli się po prostu „złożyć” na opłatę lub pożyczyć dziewczynie pieniądze.
(Wspomnę jeszcze o Gosi – światowej sławy modelce, która również powinna mieć sporo odłożone na koncie)

Po co te rozmowy o przyjaźni, pomocy, wsparciu? Wytarte frazesy + szukanie adwokata po znajomości, odkurzając szkolne znajomości. Oczywiście mecenas w ostatniej chwili wycofuje się z przysługi tłumacząc się telefonicznie nawałem obowiązków.

Pojawiła się „dżizas” Janinka z bratem – Zenkiem, która cieszyła się z randki z „inteligentem”. Uwielbiam tą postać.
Niestety kolejna dziewczyna dała się nabrać Stasiowi, który umówił spotkanie.

Staś dał babci wykład o „obciachu”. Musia w końcu zrozumiała, że przynoszenie kanapeczek dorosłemu synowi nie jest dobre dla nikogo i poznała Benedykta (upadek na jego kolana groteskowy ale nie będę się czepiać 😉

Dzięki Tajfunowi dowiedzieliśmy się trochę więcej o kłopotliwej przeszłości Marianny. Podobały mi się wyznania o podróży do Włoch i marzeniach.

Staś po raz kolejny uciekł. Tym razem pojawił się w Józefowie z zamiarem porwania Oli. Po nim pojawił się prawdziwy peleton wspierających „przyjaciół”: Fryderyk, Wiktor, Marianna, Patrycja, Gosia, a nawet Osa. Dziwne, że nie zabrali na wycieczkę pracownic zakładu fryzjerskiego i jeszcze kilku, innych znajomych 😉

Wróciła Marta, która chce zabrać Stasia do mieszkania Dziubka… Ciekawe jak kolejne rozstanie przeżyje Fryderyk.

Odcinek z szalonym tempem, niestety po raz kolejny o niczym.
Ale jak na „Samą słodycz” to i tak nie było źle. Plus oczywiście dla Janinki.

3 bobry.

PS. Po przekroczeniu połowy serialu zdziwiłabym się gdyby serial „Sama słodycz” dostał drugi sezon.

6 odpowiedzi do “Wszyscy chcą pomóc Mariannie – po odcinkach 6 i 7”

  1. niestety to nie jest dobry serial, poplatane watki, bohaterowie przecietni, a dzieci graja okrutnie. Tesknie za przepisem na zycie

  2. Agnieszka Sienkiewicz nadaje się wyłącznie do grania trzpiotek-idiotek, irytuje mnie niemiłosiernie. A serial porzuciłam po 2 odcinkach, tego nie da się oglądać, kompletne nieporozumienie. „zapchajdziura” w ramówce.

  3. A kto logicznie myśli w tym serialu? Ważna jest pogoń za króliczkiem, a nie ściepa na prawnika. Policjantka Kasia była sobie po to, aby otworzyć listę kandydatek na nową Fryckową, bo w serialu karty rozdaje Staś;) Teraz przyszła kolej na telefon do odjazdowej Janinki. Porównując grę przerysowanych postaci: Janinkę i Patrycję – ogromna przepaść. Adminko – i pani Izabela może jeszcze zaszaleć;) Tajfun jest nietuzinkową postacią, która ma nie tylko piękne marzenia, ale myślę, że i plany, bo to człowiek ciekawy świata. A siup na kolana i kanapeczka Izabeli może się okazać początkiem interesującej relacji. Powrót Marty to zwrot akcji, bo pewnie Staś będzie matce kaprysił, że nie chce mieszkać z Dziubkiem, ale chce do ojca i jego znajomych. Nie zdziwię się, jeśli nawet ucieknie:) A serial, którego akcje ostatnio troszeczkę jakby poszły w górę, jest głównie niby o uczuciach. Rodzicielskich i nie tylko. Bohaterom zwyczajnie brakuje włoskiego temperamentu, żeby zagrać napisany przez panią scenarzystkę uczuciowy galimatias. Niby śmieszne, a nie śmieszy…

  4. Oglądam ale niespecjalnie czekam na kolejne odcinki. Wszystko bez ładu i składu. Zgadzam się z wami. Nie wyszedł ten serial.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *