Nowy serial codzienny debiutuje 24 września 2012.
Co wydarzy się w pierwszych odcinkach. Przeczytajcie streszczenia.

Grupa polskich imigrantów próbuje ułożyć sobie życie we Włoszech. Pracujący w włoskiej trattorii Wojtek dzwoni do rodziców w Polsce, Róży i Jana, aby powiedzieć im, że planuje przenieść się na pewien czas do Nowego Jorku. Jeden z jego znajomych, księgowy Leszek, przygotowuje się tymczasem do pierwszego dnia pracy w nielegalnym kasynie. Zestresowanego mężczyznę próbuje uspokoić jego żona, Basia, która przypomina mu, że to jedyny sposób, aby mogli kupić wymarzone mieszkanie. Modelka Agata prosi swojego męża, Włocha Lukę, aby ocenił zdjęcia, które zrobiła. Wydawca poczytnych pism lifestylowych rani żonę, ostro krytykując jej prace. Tymczasem w Lublinie rodzice Wojtka udają się na spotkanie do notariusza z deweloperem Olgierdem Szawarskim, który chce wykupić ich rodzinną kamienicę i postawić luksusowy hotel.

2

Od ostatnich wydarzeń minął rok. Wojtek organizuje w trattorii pożegnalne spotkanie dla przyjaciół przed swoim wylotem do Stanów Zjednoczonych. Żona właściciela lokalu, Francesca, korzysta z jego nieobecności i próbuje uwieść Polaka. Ten jednak broni się przed jej zalotami i zamiast na proponowane przez nią spotkanie wybiera się do kasyna z Pawłem. Po powrocie do domu zastaje w swoim pokoju zgwałconą Franceskę. Tymczasem w Polsce Róża i Janek cieszą się z odzyskania od miasta rodzinnej kamienicy. Chcą przepisać ją na syna, aby skłonić go do powrotu do ojczyzny. Zazdrosny o kontakty Agaty z jej przyjaciółmi Luka prowokuje awanturę i wyrzuca ją z domu. Kobieta dzwoni po pomoc do Pawła.

3

Paweł odwiedza Wojtka w areszcie. Radzi mu, aby przyznał się funkcjonariuszom, że ostatniej nocy był w kasynie. Szczepański jednak odmawia, bo nie chce, aby policja wpadła na trop nielegalnego biznesu, w którym pracuje Leszek. Basia boi się o los swojej rodziny i próbuje powstrzymać męża przed złożeniem zeznań na policji w sprawie Wojtka. Francesca odzyskuje przytomność, ale okazuje się, że nic nie pamięta. Stefan w ostatniej chwili przypomina sobie o urodzinach córki, Zuzy. Kupiony przez niego prezent odnajduje kochanka Marina, która jest przekonana, że to upominek dla niej. Agata postanawia rozstać się z mężem. Luca prosi ją o jeszcze jedną szansę.