Wyrzuty sumienia i próba samobójcza

Cezary (Przemysław Bluszcz) wygrywa wybory na Naczelnika Pogotowia Górskiego. Na miejscu jest Daria (Marta Dąbrowska) z kamerą. Cezary, dumny ze zwycięstwa, daje pierwszy wywiad, ku jego zaskoczeniu Daria nie pyta o plany względem „Firmy”, a o sprawę nielegalnej sprzedaży gruntów należących do Pogotowia. Wychodzi na jaw, że wie od Rojka (Jacek Koman) o sfałszowanych dokumentach.

Rojek przyznaje się Cezaremu, że ujawnił kulisy sprawy przetargu. Ma dość oszukiwania, nie chce dłużej kłamać, chce być lojalny wobec „Firmy”, a nie wobec Cezarego.
Cezary, będący nowym Naczelnikiem Pogotowia, wyrzuca Rojka z pracy. Jego całym życiem była „Firma” i niesienie pomocy w górach. Świat Rojka załamuje się.

Rojek rusza w góry, po powrocie, całkowicie załamany próbuje popełnić samobójstwo.
Zaniepokojona córka Rojka alarmuje Jana (Bogusław Linda). Czy byłemu Naczelnikowi uda się dotrzeć na czas i uratować Rojka?

Lokalny biznesmen Kacperski (Marek Kalita) finalizuje sprawę obiecanego śmigłowca. Jednocześnie zleca mężczyźnie, znanego jako kierowca Tamary Taszer (Sambor Czarnota), zabranie Dari materiału filmowego dotyczącego nielegalnego przetargu. Ten atakuje reporterkę. Jak skończy się ta sprawa?

Odpowiedź na to i inne pytania już dziś o 21.30 w TVP1. Zapraszamy, to już przedostanie spotkanie z ratownikami Pogotowia Górskiego.

Fot. Krzysztof Wiktor TVP/Profilm/TFT

9 odpowiedzi do “Wyrzuty sumienia i próba samobójcza”

 1. Oj będzie się działo!!!!

  Oby tylko widzowie dopisali i oby oglądalność była rekordowa. trzymam kciuki!

 2. Po raz kolejny napiszę: świetny odcinek świetnego serialu!!!!
  Duet Globisz-Linda cudowny 😀 . Grane przez nich postacie to według mnie dwa typy idealnego mężczyzny. Jan to mężczyzna idealny na „młode lata” a Witold to anioł wcielony idealny dla kobiet „dojrzałych”.
  Demoniczny kurator kontra Staszek = pasjonujący pojedynek. Na razie 2:0 dla kuratora ale liczę na to, że Staszek wygra (może go pobije? Coś często mu się to przydarza 😀 )

 3. Adminie! 3,5 bobra?! 5 bobrów prosimy!!! Toż to fajny serial, a jego twórcy nie traktują widza jak ćwierćinteligenta, któremu trzeba wodotrysków, taniej sensacji, prostej rozrywki i rubasznego dowcipu (gołe tyłki też wskazane)!

 4. Aniu, a ty też jesteś wielbicielką Jana i Witolda??
  Jeśli tak to witaj w klubie 😀 😀 Wspólnie pomyślimy nad nazwą klubu – dobrze?

 5. Ptyś – JASNE!!! Wchodzę w to! 🙂
  I tez uważam, że w końcu mamy serial, gdzie autorzy pomyśleli tez o tej widowni, która podczas oglądania chce używać komórek mózgowych, a nie jedynie biernie „gapić” się w ekran telewizora.

  Myślicie, ze uda się z druga serią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *