Cezary (Przemysław Bluszcz) wygrywa wybory na Naczelnika Pogotowia Górskiego. Na miejscu jest Daria (Marta Dąbrowska) z kamerą. Cezary, dumny ze zwycięstwa, daje pierwszy wywiad, ku jego zaskoczeniu Daria nie pyta o plany względem “Firmy”, a o sprawę nielegalnej sprzedaży gruntów należących do Pogotowia. Wychodzi na jaw, że wie od Rojka (Jacek Koman) o sfałszowanych dokumentach.

Rojek przyznaje się Cezaremu, że ujawnił kulisy sprawy przetargu. Ma dość oszukiwania, nie chce dłużej kłamać, chce być lojalny wobec “Firmy”, a nie wobec Cezarego.
Cezary, będący nowym Naczelnikiem Pogotowia, wyrzuca Rojka z pracy. Jego całym życiem była “Firma” i niesienie pomocy w górach. Świat Rojka załamuje się.

Rojek rusza w góry, po powrocie, całkowicie załamany próbuje popełnić samobójstwo.
Zaniepokojona córka Rojka alarmuje Jana (Bogusław Linda). Czy byłemu Naczelnikowi uda się dotrzeć na czas i uratować Rojka?

Lokalny biznesmen Kacperski (Marek Kalita) finalizuje sprawę obiecanego śmigłowca. Jednocześnie zleca mężczyźnie, znanego jako kierowca Tamary Taszer (Sambor Czarnota), zabranie Dari materiału filmowego dotyczącego nielegalnego przetargu. Ten atakuje reporterkę. Jak skończy się ta sprawa?

Odpowiedź na to i inne pytania już dziś o 21.30 w TVP1. Zapraszamy, to już przedostanie spotkanie z ratownikami Pogotowia Górskiego.

Fot. Krzysztof Wiktor TVP/Profilm/TFT