Zdrada, ciąża, problemy w pracy – czyli co wydarzy się w Licencji na wychowanie

Streszczenia odcinków 14 – 18.
Serial ma to do siebie, że wszystkie podejrzenia rodziców i dzieci są niedorzeczne – ale warto przeczytać.

Odcinek 14
U Barańskich trwają intensywne porządki. Rodzina oczekuje wizyty rodziców Ryszarda. Podczas odwiedzin teść dziwnie się zachowuje. Ryszard i Roma swoimi podejrzeniami o niewierności ojca dzielą się z matką. Okazuje się, że mężczyzna faktycznie ukrywa pewien sekret. Bartek starannie przygotowuje się do szkolnego dyktanda przepisując fragmenty powieści Sienkiewicza. Mimo to popełnia błąd i dostaje tylko piątkę. Ambitny chłopiec upiera się, że to pani błędnie go oceniła.

Odcinek 15
Szef wyznaje Ryszardowi, że widziałby go jako swojego następcę. Roma umawia się z Agnieszką w sprawie pracy. Ma być asystentką na przyjęciu dla gwiazd show-biznesu. Mąż oświadcza jej, że jest to posada służącej. Przygotowania do imprezy nastręczają Romie wielu zmartwień. Długo zastanawia się nad tym, w co powinna się ubrać. Źródłem dodatkowych stresów jest też niefortunna wizyta u fryzjera. Następnego dnia Ryszard zostaje sam z dziećmi. Chce udowodnić, że wypełnianie obowiązków domowych nie stanowi dla niego żadnego problemu. W tym samym czasie Roma dowiaduje się, jaką rolę będzie pełnić podczas uroczystej gali.

Odcinek 16
Wieczorem po powrocie z pracy na Weronikę czekają rodzice Pawła, którzy wprowadzili się do nich na czas remontu swojego mieszkania. Wiktoria tłumaczy mamie, że samotne macierzyństwo jest obecnie modne, a ojciec nie przydaje się przy wychowywaniu dzieci. Mieszkanie z teściami daje się Weronice we znaki. Na dodatek zauważa u córki charakterystyczne dla ciąży symptomy. Paweł poświęca się nowej pasji – fotografii.

Odcinek 17
Paweł sporządza listę rzeczy, które zawsze chciał zrobić, ale nie miał odwagi. Na pierwszym miejscu umieszcza tatuaż. Weronika podejrzewa, że mąż rozlicza się z przeszłością, gdyż jest śmiertelnie chory. Postanawia przeprowadzić prywatne śledztwo w tej sprawie. Marysia pisze do szkoły esej o etyce korporacyjnej. Aby zdobyć potrzebne materiały przez trzy dni ma towarzyszyć ojcu w pracy. Jest poruszona tym, co widzi i słyszy. Roma zaczyna podejrzewać męża o romans.

Odcinek 18
Ryszard nie otrzymuje spodziewanego awansu. Na obiecane mu stanowisko zostaje przyjęty siostrzeniec szefa. Barański, by zbojkotować decyzję przełożonych, odmawia przyjścia do pracy. Rozgoryczony tłumaczy Łukaszowi, że zdana matura nie przydaje się w życiu. Przypadkowo Roma dowiaduje się, że szef Ryszarda ma romans ze skośnooką sekretarką Chang Lee. Postanawia wykorzystać tę informację, by pomóc mężowi. Weronika nie może ostatnio porozumieć się z dziećmi. Podejrzewa, że źródłem problemów jest panująca w domu zła energia. Przemeblowuje więc mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui, czym wyprowadza domowników z równowagi.

fot.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *