Zniewolona – Streszczenia odcinków do niedzieli (25.08.2019)

Premiera od 19 sierpnia 2019.

39

Grigorij cały czas szuka Katieriny. Otrzymuje wiele fałszywych wiadomości, jeden list jednak budzi w nim nadzieję. Katierina przygotowuje Wołodię do występu przed ojcem chrzestnym chłopca. Okazuje się, że jest nim Andriej Żadan, który rozpoznaje w Katii dziewczynę z domu publicznego. Wieczorem u Korieniewów zbiera się śmietanka towarzystwa. Olga demonstruje swe feministyczne poglądy. Jelena i Nikołaj dają się przyłapać Katierinie w niezręcznej sytuacji. Udręczona Natalia, wbrew woli ojca, postanawia wstąpić do klasztoru. Orysia wraca do Czerwinki. Halina zatrudnia się jako najmitka w odległym chutorze. Pracuje bardzo ciężko mimo zaawansowanej ciąży. Prosi także Nazara, by wziął Oleksa do pomocy i wyuczył chłopca na kowala.

40

Andriej Żadan, ojciec chrzestny syna wicegubernatora, obraża Katię i żąda by dziewczyna ze względu na swoją przeszłość natychmiast opuściła dom Korieniewa. Co zrobi Katierina? Nikołaj znajduje Rieszetnikowa umierającego w przytułku. Czy namówi go do zeznań przeciwko Grigorijowi? Nikołaj często spotyka żonę wicegubernatora. Czy poradzi sobie z miłością do niej? Grigorij dociera do madame Makarowej, ale niczego nie dowiaduje się o Kati. Kadosznikow zabiera go na bal u wicegubernatora. Grigorij na balu spostrzega Katię. Jest chory, traci przytomność. Lekarz stwierdza u Grigorija silny stan zapalny w nodze, co grozi gangreną. Dlaczego Grigorij tak usilnie broni się przed lekarzem i szpitalem? Czy Grigorijowi uda się zabrać Katię do Czerwinki? Czy Żadan przeprosi Katię za swoje paskudne zachowanie?

41

Katia musi uciekać przed zdesperowanym Grigorijem. Pomaga jej Nikołaj Doroszenko i jego przyjaciel Żadan. Ekonom Jaszka mści się na Halce. Zabrania gospodarzom najmować ją do pracy i zabiera rodzinie jej męża wszelkie środki do życia. Czy wreszcie, ktoś ujmie się za biedną dziewczyną? Nikołaj próbuje przywrócić honor zmarłemu przyjacielowi Aleksiejowi Kosaczowi. Chce, by Rieszetnikow zeznawał w sądzie przeciwko młodemu Czerwinskiemu. Co z Katią, gdzie się ukrywa?

42
Katierina ukrywa się w domu Żadana. Kupiec, którego Grigorij Czerwinskij poznał w drodze z Kijowa, sprowadza do Czerwinki sektę. Sprytny przywódca sekty owija sobie Grigorija wokół palca. Czy wyleczy Grigorija z nękających go demonów? Nikołaj postanawia rozwiązać sprawę swojej wielkiej miłości. Postanawia być razem z żoną wicegubernatora. Czy mu się to uda? Jak rozwiąże sprawę z Jegrem Rieszetnikowem? Olga Płatonowa, stara się, by Andrzej Żadan jej się oświadczył. Dowiaduje się, że u Żadana mieszka młoda kobieta. Postanawia sprawdzić, kto to jest. Rozpoznaje w Katierinie guwernantkę Korieniewów.

Sobota i niedziela
43
U Grigorija Czerwińskiego przybyli do jego domu „mnisi” odprawiają – z jego udziałem – tajemnicze rytuały. Pod ich wpływem Grigorij wyrzuca Jaszkę z pracy. Katierina – dzięki rekomendacji Nikołaja Doroszenki – zostaje guwernantką w domu wicegubernatora – Korieniewa. Nikołaj zdobywa dla niej w Warszawie posadę nauczycielki języka francuskiego, w związku z czym dziewczyna przygotowuje się do wyjazdu z Kijowa. Zamierza zabrać ze sobą Miszę, syna Nastii. Lepszym rozwiązaniem dla niego i Nastii jest życie u sióstr w klasztorze, gdzie uzależniona od alkoholu Nastia otrzymuje pomoc. Olga Płatonowna przeprowadza niecny plan pozbycia się Katieriny z domu Andrieja Żadana. W jego wyniku Żadan oświadcza się Oldze, a Katia nagle opuszcza jego dom.

44

W trakcie przyjęcia zaręczynowego Olgi Płatonownej i Andrieja Żadana, przyjeżdża przyjaciel Andrieja i informuje, że Katia została porwana. Żadan informuje Olgę, że zostanie jej mężem, tak jak ona to zaplanowała, ale jej nie kocha. Opuszcza przyjęcie i udaje się na poszukiwania Katii. W Czerwince zadomawiają się członkowie sekty, przejmują władzę nad majątkiem Grigorija Czerwinskiego, ale też i nad jego duszą i wszelkimi poczynaniami. Wyrzucony z pracy Jakow szuka przebaczenia u Halki. Nikołaj Doroszenko ratuje od stryczka młynarza, jedynego świadka zabójstwa Aleksieja Kosacza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *